• Lietuvių
  • English

Vilna gydo

Vilna gydo
Publikuota 2021-06-28 Skaitė 1040

Vilna yra viena iš priemonių, padedanti gydyti diabetą ir artritą, didina skausmo slenkstį ir mažina raumenų įtampą. Patalynė iš vilnos sugrąžina ramų miegą visų amžiaus grupių žmonėms.

Jau tūkstančius metų vilna yra žinoma kaip gerai šilumą izoliuojanti, savo formą išlaikanti ir, tinkamai prižiūrint, ilgaamžė medžiaga. Bet, galbūt, kai kam bus naujiena, kad ši medžiaga gali įtakoti psichologinę ir fizinę būsenas.

Fizioterapijoje ji atlieka svarbų vaidmenį dėl savo šiluminių savybių: geba prailginti fizinės terapijos gydomąjį poveikį. Tai, jog vilna gerai išlaiko šilumą ir geba palaikyti idealią kūno temperatūrą, padeda įveikti psichosomatinius skausmus ir depresiją. 

Dažnai vilna yra priimama kaip odą erzinantis, nemalonus, kietas audinys. Iš tiesų, tai gali būti labai jauki ir švelni medžiaga, jei tai merino avių ar kašmyro ožkos vilna. Jos yra daug rūšių ir netinkama veislė, žemos kokybės plaukas, neteisingas apdorojimo procesas ar ligos, gali sugadinti net labai gerą vilną.

Vis dėl to, vilnos sąlytis su oda turi teigiamą efektą savijautai. Dėl vilnos pluošto struktūros yra stimuliuojamos paviršinių sensorinių nervų galūnės. Tokio tipo stimuliacija stipriai ramina, migdo ir netgi turi lengvą nuskausminamąjį poveikį.

Medžiagos prisilietimas gerina kraujo tėkmę. Sąlytis su vilnoniu audiniu atkartoja švelnų masažą ir skausmą raminantį rankos prisilietimą. Atitinkamas, bet neerzinantis šiurkštumas generuoja papildomą šilumą ir veikia kaip mikromasažas. Joks kitas audinys negali atkartoti tokio stipraus teigiamo efekto per kontaktą su oda.

Dėl savo raminančio poveikio vilnos patalynė sukelia tikrą perversmą, kai kalbama apie miego kokybę. Vilna padeda palaikyti tolygią temperatūrą taip leisdama naktį organizmui ilsėtis, o ne dirbti taikantis prie temperatūros pokyčių, bandant sušilti ar atsivėsinti.

Mokslininkai teigia radę kokybiško miego ryšį su termoreguliacinėmis vilnos savybėmis, kas gali padėti ir depresija sergantiems žmonėms, kurių miego ir prisitaikymo prie temperatūros ritmai yra sutrikę. Net mažiausi pokyčiai aplinkoje įtakoja savijautą, tad vilna yra priemonė, užtikrinanti, jog būtų palaikoma vienoda temperatūra visos nakties metu. Nesugebėjimas tinkamai išsimiegoti gali būti rimtesnių ligų pradžia ir būtent vilnos patalynė gali tapti sprendimu.

Vilna skatina kraujo cirkuliaciją, sumažina raumenų įtampą, sąnarių sustingimą, skausmą.

Ilgalaikis psichologinis stresas, kuris organizmą laiko „kovok arba bėk“ režime, gali būti nuramintas su gydančia ir raminančia vilnos šiluma. Šilumos terapija palengvina artrito, osteochondrozės simptomus. Vilnos gebėjimas išlaikyti šilumą, ją generuoti, sugerti drėgmę ir leisti orui cirkuliuoti sumažina temperatūrų kontrastą, kūnas lengviau pakelia aplinkos poveikį, temperatūrų ir drėgnumo kaitą. Lengvas audinio sukeliamas masažas veikia atpalaiduojančiai, raminančiai, taip mažindamas skausmą.

Rašyti komentarą
Naujienlaiškio prenumerata
Rašyti
Skambinti